Home Materiały archiwalne
Materiały archiwalne

Autorem poniższych artykułów jest inicjator i wieloletni moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego, ks. Józef Bakalarz TChrPowszechny apostolat emigracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siostra Ewelina   

1. Wołanie Kościoła

 

a. Od wydarzenia Pięćdziesiątnicy, a więc od narodzin Kościoła, Kościół opiekował się emigrantami. W działalności misyjnej stosowano tzw. metodę paulińską. Zaczynano pracę od diaspory: żydowskiej, greckiej, rzymskiej, a poprzez nią ewangelizowano inne ludy. Tradycja duszpasterstwa etnicznego (emigracyjnego) jest więc bardzo stara i bogata. Apostolat emigracyjny na trwałe wpisał się w ogólne posłannictwo Kościoła.

Więcej…
 
List na Jubileusz Roku Dwutysięcznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siostra Ewelina   

Drodzy Przyjaciele Ruchu Apostolatu Emigracyjnego, 

 

Rozpoczynamy Wielki Jubileusz Roku Dwutysięcznego od Narodzin Jezusa Chrystusa - naszego Odkupiciela. Wraz z całym Kościołem pragniemy uwielbiać za to Trójcę Przenajświętszą, od "której wszystko pochodzi i ku której wszystko w świecie i dziejach jest skierowane" (Jan Paweł II). Z naszych serc wyrywa się pełne wdzięczności uwielbienie: "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu..."

Więcej…
 
List na Trzecie Tysiąclecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siostra Ewelina   

Drodzy Przyjaciele,


Z woli Bożej Opatrzności wkroczyliśmy w progi Trzeciego Tysiąclecia od Narodzin Jezusa Chrystusa - jedynego Zbawiciela świata. Wraz z całym Kościołem pragniemy ponownie odkrywać duchowość Trójcy Przenajświętszej. Każde działanie Boga: stworzenie, zbawienie i życie wieczne jest aktem trynitarnym. Za wszystko uwielbiamy więc Boga Ojca, przez Jego Syna, w Duchu Świętym.

Więcej…
 
List na Adwent 2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siostra Ewelina   

Drodzy Przyjaciele,

 

Papież Jan Paweł II głosi zasadę: "Nowe stulecie, nowa ewangelizacja". Dawna, świeża, ale prowadzona w nowych uwarunkowaniach ewangelizacja ma ogarniać cały świat. Potrzebna jest dziś powszechna ewangelizacja emigracji. Polska emigracja zmienia szybko swe społeczne, kulturowe i duchowe oblicze. Wielu naszych Rodaków asymiluje się i laicyzuje. Rośnie liczba takich, którzy żyją, jakby Boga nie było.

Więcej…
 
Tajemnica chrześcijańskiego apostolstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siostra Ewelina   

1. Powołanie apostolskie 

 

a. Drodzy Przyjaciele, Członkowie Ruchu Apostolatu Emigracyjnego!

Tematem czytań mszalnych jest jedność Boga z ludźmi. Jedność ta jest porównywana do związku małżeńskiego (Oz 2, 21-22). W Nowym Przymierzu Chrystus występuje wobec Kościoła jako Oblubieniec wobec oblubienicy (Mk 2,19).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Ruch Apostolatu Emigracyjnego, powered by Joomla!; Joomla templates provided by Web Hosting Art